Brazílie, Amazon Eco Park Jungle Lodge - Ubytování.SOPKA.CZ - Hotely, ubytování


detail hotelu recenze (0) 

Amazon Eco Park Jungle Lodge, Brazílie
Ubytování >> Brazílie >> Amazon Eco Park Jungle Lodge

Název hotelu: Amazon Eco Park Jungle Lodge
Země Brazílie
Lokalita Amazonie
Popis Popis:
Amazon EcoPark Jungle Lodge je soukromý turistický eko komplex, který nabízí ubytování v Amazonské džungli již od roku 1991. Tento resort leží pouhých 50 minut jízdy autem a lodí od mezinárodního letiště Manaus v amazonské pánvi na březích Rio Taruma, přítoku řeky Rio Negro.

Ubytování:
Hotel disponuje 21 bungalovy s celkem 64 apartmány. Každý bungalov se skládá ze 3 pokojů a je vybaven vlastním vchodem, verandou, koupelnou a klimatizací. Bungalovy i když stylové, jsou velmi příjemně zařízené a poskytují mnoho komfortu.

Vybavení hotelu:
Komplex Amazon EcoPark Jungle Lodge svým hostům nabízí restauraci, bar, prostornou recepci, klimatizovaný sál, hernu, TV místnost, 4 bazény a soukromou pláž.

Aktivity:
Velkým zážitkem je pro návštěvníky procházka džunglí po více než 10 km2 stezek, která umožní prozkoumat nespočet druhů rostlin, křišťálově čisté toky a přírodní savany. Vždy v doprovodu zkušených průvodců, díky kterým se také mimo jiné dozvíte např. jak získat jedlé plody, pitnou vodu, léčivé rostliny,... Tato prohlídka se provádí obvykle hned po snídani v dopoledních hodinách. Doba prohlídky trvá v závislosti na zdravotním stavu (věku) klientů a to od 1 do 3 hodin.

Dalším zajímavým celodenním výletem je "Meeting of the Waters"plavba po řece Negro s výhledem na město Manaus, Amazonské divadlo, přístav a zajímavé aspekty místního života, včetně domů na kůlech. Přibližně kolem poledne doplujete na místo, kde se setkávají temná voda řeky Rio Negro s hnědou vodou řeky Rio Solimoes. Od tohoto bodu tyto dvě známé řeky tvoří řeku Amazonku, která vtéká do Atlantického oceánu. Zajímavým úkazem je, že tok těchto dvou řek spolu běží bok po boku cca 12 km bez vzájemného míchání. Tento jev se vyskytuje proto, neboť teplota, hustota a rychlost toku těchto řek je odlišný. Plavba dále pokračuje Amazonkou na ostrov Newfoundland, kde poobědváte v typické místní restauraci formou bufetu. V závislosti na úrovni vody je v prohlídce zahrnuta i návštěva typické vily Caboclo. Tato prohlídka nelze uskutečnit v měsíci květnu, červnu, červenci a srpnu - kdy může být vesnice částečně zaplavena. Jako náhradní program v těchto případech se nabízí oběd v Národním parku Janauary.
Předpokládaný návrat kolem 17:30 hod.

Navštívit můžete také centrum pro rehabilitaci a opětovné uvedení volně žijících živočichů známé jako "Monkey Forest", které bylo vybudováno v roce 1991 s cílem získat zvěř zabavenou z nelegálního obchodu. V tomto místě jsou zvířata umístěna nejdříve v karanténě, kde jsou hodnocena a léčena týmem veterinářů a biologů. S vysokou mírou úspěšnosti se zde pak dále reprodukují a tvoří nové rodiny.
Ve spolupráci s neziskovou organizací FFV a Amazon Ecopark Jungle Lodge, byl vytvořen postup krmení, který se uskutečňuje 2x denně (10:30 a 15:30). Zvířatům jsou podávány potřebné živiny pro zdravou výživu. V současné době je Monkey Forest otevřen hostům v době krmení za doprovodu kvalifikovaných odborníků, což umožňuje hostům bezpečně pořídit fotografie a videa těchto zvířat v jejich přirozeném a přírodním prostředí.
V tomto místě je možné si adoptovat jedno z těchto zvířat a sledovat jeho vývoj. Více na http://www.ffv.org.br

Další z možných aktivit je rybolov.
Vyplujete buď na obyčejné kanoi nebo na kanoi poháněné motorem. Vše za doprovodu průvodce. V závislosti na sezóně je možný i lov piraní.
Poznámka: Tento lov je amatérský, chytá se na jednoduchou tyč se šňůrou zakončenou háčkem. Cestu je možné kombinovat s návštěvou domu Caboclos nebo s návštěvou "Meeting of the Waters".

Noční plavba kanoí doprovázená dvojjazyčným průvodcem. Zde si můžete vychutnat kouzlo zvuků džungle uprostřed noci. Svou výpravu zaměříte na malé aligátory. Ti jakmile spatří světlo lucerny jsou paralyzováni a průvodce se je tak může pokusit chytit do vlastních rukou a přivést na palubu. Poté vám vysvětlí vše o tomto plazu a opatrně zase vrátí aligátora zpět do vody.
Výprava trvá přibližně 1 hodinu.
Poznámka: V období povodní (duben, květen, červen, červenec, srpen) a během úplňku mohou být podmínky k nalezení aligátorů obtížnější.
Úroveň 3* plus
Vybavení
Sport v místě
Sport v okolí
Pokoje
  Informace o hotelu jsou autorizovány serverem Sopka.cz


fotografie hotelu

 žádost o cenovou kalkulaci k pobytu v hotelu

Ubytování od:
Ubytování do:
   
*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
 
Mám zájem i o nabídku letenky
poznámka:

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz